behaton

Polbet Mechowo – Producent kostki brukowej

Kim jesteśmy?

Działamy z Mechowa w zachodniopomorskiem na terenie całego województwa i dalej w pasie nadmorskim. Od ponad 20 lat produkujemy kostki betonowe. Nasze produkty posiadają świadectwo jakości. Zajmujemy się również układaniem kostki, płyt, osadzaniem krawężników, bloczków i tworzeniem chodników, podjazdów itp.

Jak produkujemy?

Polbruk w naszej firmie produkowany jest na wibroprasie. Każda wyprodukowana warstwa kostek na palecie jest automatycznie usuwana z obszaru pracy maszyny, a kolejna warstwa kostek jest formowana na następnej palecie. W tej metodzie produkcji każda warstwa rozformowanych kostek spoczywa na oddzielnej palecie i jest na niej transportowana podczas całego cyklu produkcji.

Palety są sztaplowane w stosy, przewożone do dojrzewalni i układane na odpowiednich regałach. Zwykle po 24 godzinnym dojrzewaniu następuje rozsztaplowanie. Kostki brukowe na paletach transportowych, po spakowaniu, przewożone są do magazynu wyrobów gotowych.

Metoda ta posiada szereg zalet, z których najważniejsze to:

  • możliwość bieżącej kontroli jakości kostek podczas całego cyklu produkcyjnego;
  • bardzo dobre warunki dojrzewania betonu.

Zalety tej metody powodują, że jest najczęściej stosowana, tym bardziej, że stwarza najlepsze warunki do uzyskania wysokiej jakości betonowej kostki brukowej i ogranicza do minimum straty produkcyjne.